Київський професійний коледж цивільного будівництва

(044)-257-30-76📞(066)-771-88-26

Київський професійний коледж цивільного будівництва

(044)-257-30-76📞(066)-771-88-26

Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності

Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності

Як вберегти свої персональні дані, розпізнати шахрайство, вигаданий чи маніпулятивний контент та що не так із анонімними авторитетами з Інтернету — задуматися над цими питаннями підлітків і молодь спонукають на TikTok-сторінці «Fake.Busters | Мисливці за фейками» 🔍

Це серія відео-скетчів, в яких герої потрапляють в життєві онлайн-пастки, сумніваються в інформації із соціальних мереж та намагаються розібратися, як варто реагувати на маніпуляції та фейки.

«Ми вирішили піти з тематикою медіаграмотності саме у TikTok, в якому українці проводять чимало свого часу та який є популярним майданчиком для поширення російської пропаганди.

За нашим задумом, такі відеосерії мають сприйматися як нативний контент, на противагу формальному навчанню. Тому ми вирішили спробувати гумористично-розважальний жанр і запросили впізнаваних для аудиторії TikTok-блогерів у якості акторів», – пояснює Аліна Алексєєва, експертка з дезінформації, заступниця керівника Центру протидії дезінформації.

🔗 Підписатися на канал можна за цим посиланням: https://www.tiktok.com/@fake.busters

«Fake.Busters | Мисливці за фейками» — це розважально-просвітницький проєкт з популяризації медіаграмотності на TikTok, який здійснюється у співпраці з БО Smart Angel за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії Посольство Японії в Україні / 在ウクライナ日本国大使館 / Embassy of Japan in Ukraine. З часу створення каналу у грудні 2024 року, розміщений на ньому контент з шести відео набрав понад 1 мільйон переглядів та близько 70 тисяч реакцій аудиторії – коментарів, вподобайок та збережених глядачами відео.